Witaminy – czy warto je zażywać?

Witaminy oraz pierwiastki mineralne są potrzebnymi elementami diety każdego człowieka. Są one niezbędne do funkcjonowania praktycznie każdego systemu w organizmie. Między innymi regulują przemianę materii, wpływają na układ immunologiczny, system hormonalny. To przykre o tej znaczącej zasadzie zapomina obszerna część dzisiejszego społeczeństwa. Życie w notorycznym stresie, w nieustającym pośpiechu, brak słusznej dawki ruchu, nieregularne posiłki oraz brak wyśmienitego czasu relaksu i odpoczynku powoduje ciąg licznych nieprawidłowości w działaniu organizmu ludzkiego. 

Widziałeś może zdrowe mocne włosy

Jaka opinia krąży w naszym świecie? Naturalnie, iż należy brać dużo witamin. Czemu? Bowiem witaminy są zdrowe i tylko one w naszym zdrowiu są w stanie nas utrzymać. Jednakże czy to naprawdę jest prawda? Jakkolwiek ostatnio w telewizji, gazetach oraz Internecie jest bardzo dużo doniesień, iż witaminy właściwie nie tylko na zdrowie pomagały, lecz jeszcze pogarszały. Powszechnie wiadomo, że choćby witaminy A, C lub E w okresie, gdy stosujemy je długo mogą nieść niepożądane efekty w naszym ciele. Może w tym przypadku, lepiej jest zamienić witaminy tylko ożywczymi warzywami oraz owocami? Przede wszystkim trzeba powiedzieć, iż witaminy w kapsułkach nie przynoszą szkody, to zbyt duże uproszczenie. Właściwie nigdzie jeszcze nie potwierdzono incydentów zatrucia się witaminą E. Na ogół dlatego, iż cechuje się ona bardzo niską toksycznością – podobnie, jak biotyna gdzie się znajduje. Jak najbardziej, jeżeli ktokolwiek przekracza dozwoloną na opakowaniu dawkę robi to tylko i wyłącznie na swoją własną odpowiedzialność. Niestety, prawdą jest, że niebezpieczne może być branie witaminy A. Z jakiej przyczyny? Dlatego, że może ona wywoływać bóle głowy lub biegunkę czy generalnie obniżać nasze samopoczucie.

Jednakże, aby to w ogóle nastąpiło, należy dziennie przewyższać jej podstawową dozę, aż dziesięciokrotnie. Jakim sposobem widać, witaminy są zdrowe oraz są w stanie nam pomagać. Jedyny kłopot istnieje tak naprawdę w nas samych. Zachowujemy się jak małe dzieci, które nie potrafią czytać. A wystarczy zapoznać się z ulotką a przez to ujrzeć, co jest na niej napisane, aby zamiast bólu głowy zachować zdrowie. Dodatkowo, nawet jeśli zażywamy codziennie witaminy nie powinniśmy absolutnie rezygnować z jedzenia świeżych warzyw i owoców. One zawierają w sobie dokładnie to, co witaminy w kapsułkach. A do tego wszystkiego są smaczne. Witaminy, jak inne przedmioty na tym świecie, należy zażywać po prostu z głową. Nie można zapominać o pożywnym jedzeniu, ani o warzywach. One są tylko i wyłącznie uzupełnieniem naszej klarownej diety oraz tak powinny być traktowane. Jako tradycyjne suplementy, zdrowe tak, lecz jedynie suplementy. 

Zobacz również : biotyna zapotrzebowanie

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *