Stylowe auta – kupisz je na wyjątkowych aukcjach

Każdy z nas marzy o życiu w luksusie, to kłopotliwe, świat jest tak zbudowany, że nie każdy w tym luksusie może żyć. Wobec tego opowiastki o tym, że jakiś pojazd należący do kogoś znaczącego został kupiony za ciężkie finanse, na ogół traktujemy z przymrużeniem oka. Okazuje się, że wiele z używanych przez istotne osoby przedmiotów, kiedy trafi na aukcję, może uzyskać wartość przekraczającą znacznie wartość rynkową. Najlepszym tego przykładem są eleganckie samochody, jakie kiedyś były własnością popularnych polityków, aktorów, celebrytów, piosenkarzy. Niedawno na międzynarodowej aukcji znalazły się doborowe samochody, należące do obalonego prezydenta Tunezji. Jako, że miał on znaczne zamiłowanie do luksusu, wszelkie samochody znajdujące się w jego stajni były wozami krótkich serii, fabrykowanych dla najbogatszych ludzi tego świata. To smutne, tunezyjski tyran, dyktator został obalony, a uciekając wraz z żoną do Arabii Saudyjskiej, wszelkie swoje dobra musiał zostawić w kraju, a rząd tunezyjski wystawił je na aukcję, by odzyskać chociaż drobną część zagrabionych przez niego pieniędzy. 

Jakie automobilowe perełki pojawiły się na licytacji? 

Maybach 62

Cadillac Limousine Mi Blinde

Aston Martin Vanquish

Bentley Continental Sport

Mercedes CL Sport

Porsche Panamera

GMC Cadillac

Lamborghini Gallardo

Mercedes McLaren

Licytacje luksusowych samochodów na świecie przyciągają wielu widzów – jedni chcą zakupić samochód mający swoją historię, inni chcą z bliska obejrzeć splendor i zadumać się nad blaskiem innych. Niejednokrotnie, z racji na własną wartość historyczną, ceny takich samochodów szybują w górę. Niejeden pragnąłby jeździć samochodem, jaki niegdyś należał do Marlona Brando, Sylwestra Stallone lub innej gwiazdy. I oczywiście w przypadku aut wytwornych, które pozostały wystawione na aukcje z przeróżnych przyczyn, najdroższa jest ich historia – na witrynie business prezentujemy takie przypadki.

Licytacje wozów wytwornych cieszą się kolosalnym zainteresowaniem. I nie chodzi tu wyłącznie o auta najświeższej generacji – wielokrotnie się zdarza, że najwyższe sumy zdobywają samochody kilkudziesięcioletnie, ale mające jakąś własną historię. Jak dotychczas, najwyższą cenę uzyskał samochód z 1957 roku – czerwone Ferrai Testa Rossa, został zbyty za astronomiczna sumę 16,4 mln dolarów. Jest to rekord cenowy na aukcjach automobilowych. O tym samochodzie wiadomo jedynie, że przez osiem lat brał udział w rajdach samochodowych na terenie Stanów Zjednoczonych i Europy, kto jest jego odbiorcą – nie ujawniono.

Sprawdź również:

https://www.extratimeout.com              lifestyle

https://www.fox360.net/pl         automoto

https://www.fox360.net              videos

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *