Postawa i styl ubioru – o to się troszczymy

Kto planuje stroje? Rzecz jasna projektanci. Co poniektórzy z nich znani są na całym globie. Ubrania tych w największym stopniu legendarnych niestety nie są ogólnie dostępne, wyprzedawane są tylko w praktycznych domach mody lub robione na zamówienie a w dodatku ich cena jest w zasadzie niezwyczajnie wysoka. Wobec tego również stereotypowi ludzie zarabiający średnią krajową poniekąd nie decydują się na to, by takie ubrania od projektantów kupować, aby chodzić w nich na co dzień. 

Czy zwracamy uwagę na wygląd swój lub osób, które nas otaczają? Zdecydowanie tak. W szeregu przypadków robimy to zupełnie nieświadomie oraz nawet jeżeli twierdzimy, że wygląd człowieka nie jest najistotniejszy – patrzymy na niego. Analizujemy człowieka po tym, jak wygląda. I nie chodzi tu o to, aby posiadać na sobie drogie, eleganckie ubrania, aby ubierać się u znanych projektantów. Takie rozwiązania są jedynie dla tych, jakich na to stać. Ludzie kompletnie przeciętni, którzy nie mogą na ubrania ofiarować wielkich pieniędzy powinni poszukiwać kompletnie innego, nie nacieszonego przepychem stylu ubierania się. A dla co niektórych z nas takie poszukiwania nie są pod żadnym pozorem takie uciążliwe ani skomplikowane. Musimy jedynie wiedzieć, co nam się podoba, musimy potrafić oszacować jakość kupowanych przez nas ubrań. Wybierajmy takie, których jakość jest należyta. A takie rzeczy w żadnym wypadku nie muszą być drogie. Zróbmy sobie spacer po sklepach w poszukiwaniu prawdziwych perełek ubraniowych. Jeśli będziemy posiadać szczęście kupimy dużo za niewiele. I na takie szanse polujemy.

Znajdź prywatny styl ubioru

Poszukujemy prywatnego stylu i nie wiemy, jak to uczynić? Podoba nam się dużo rzeczy ale nie jesteśmy pewni, jakie do nas pasują a jakie nie? Poradźmy się stylisty. W dzisiejszych czasach niesłychanie dużo osób z porad stylistów korzysta. I pod żadnym pozorem nie są to tylko aktorzy, piosenkarze czy znani celebry Ci. Pragniemy wyglądać porządnie, pragniemy mieć własny styl. W następstwie tego dążymy do tego, aby nasze ubrania idealnie pasowały do nas, figury, osobowości. Styliści potrafią przyjrzeć nam się z daleka, ocenić nas z dystansem. To, jaki wyłonimy styl uzależnione jest od wielu rzeczy, nie wyłącznie od charakteru, lecz choćby od zawodu, jaki wykonujemy, od miejsca, w którym pracujemy. Znacznie więcej rad znajdziesz na domenie internetowej life. 

Nie obawiajmy się metamorfoz, nie bójmy się testować, sprawdzać, próbować innowacyjnych rzeczy, oryginalnych krojów. Na takim testowaniu polega poszukiwanie prywatnego stylu. A bywa, że poszukiwania stylu trwają przez dużo miesięcy a nawet lat. Dajmy sobie szansę na to, żeby go odnaleźć. I nie zrażajmy się modowymi wpadkami. Te zdarzają się nawet najlepszym.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *